Sony Xperia 1 VI’nın kamerası sızıntıları ile gündemde

Geçen yıl bazı dedikodulara konu olan Sony Xperia 1 VI, bir süredir sessizliğini koruyordu. Ancak, cihazın muhtemel lansman tarihinin yaklaşmasıyla birlikte hakkında yeni sızıntılar tekrar ortaya çıkmaya başladı. Sony’nin bu yeni amiral gemisi modeli, piyasaya sürülmesi beklenen önemli özellikleriyle dikkat çekiyor. Xperia 1 VI‘nın pazarlama materyalleri olarak değerlendirilen bilgiler, cihazın üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacağını gösteriyor. Bu, önceki modelin iki kamera kurulumuna göre bir iyileştirme anlamına geliyor.

Her üç kamera da 48MP sensör içerecek ve Xperia 1 V‘nin ana kamerasında bulunan Exmor T mobil görüntü sensörünü kullanacak. Bu teknoloji, kameralar için geliştirilmiş ışık alımı ve azaltılmış gürültü vaat ediyor. Ana lensin büyük bir f/1.4 diyafram açıklığına, 2x optik zum ve çift PD AF özelliklerine sahip olacağı belirtiliyor, bu da daha hızlı ve daha kesin odaklama imkanı sunuyor. Ayrıca, elektronik görüntü sabitleme (EIS) ile 1080p video kaydı yapabilme özelliği de cihazın sunduğu özellikler arasında.

Sony Xperia 1 VI’nın kamerası sızıntıları ile gündemde

Ultra geniş kamera, geniş sahneleri yakalamak için ideal olan 14-18mm odak uzunluğuna sahip olacak ve çipli otomatik odaklama özelliğine sahip olacak. Telefoto lens ise 6x zum sunacak ve 48MP sensör ile detaylı fotoğraflar çekebilecek. Ancak, 6x zumun sensör kırpma yoluyla elde edileceği, yerel optik zumun ise sadece 3x’e ulaşacağı belirtiliyor.

Xperia 1 VI ile ilgili spesifik detaylar henüz sınırlı olmasına rağmen, geçtiğimiz Eylül ayında yapılan bir sızıntı, cihazın resmi tanıtımının 2024 yılında Barcelona’da düzenlenecek MWC etkinliğinde 28 Şubat’ta yapılacağını öne sürüyor. Ancak, sızıntıyı paylaşan kişinin Sony’nin MWC etkinliğine dair 26 Şubat tarihli bir görsel de paylaşmış olması, daha erken bir tarihte tanıtımın mümkün olabileceğine işaret ediyor. Her halükarda, Xperia 1 VI hakkında daha fazla bilginin önümüzdeki haftalarda ortaya çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir