O fenomen bu kez de camiyi lavanta yağıyla foşur foşur yıkadı

Kendi kişisel bakımının yanı sıra evini, arkadaşının çocuk odasını, sokaktaki oyun parkını, apartmanı temizleyen fenomen Cem Özkök bu kez de camiyi temizledi. Cami hocasından izin alarak temizliğe başlayan Özkök “Suadiye Mahallesi’ne adını veren, çinili taşlarıyla ve büyüleyici mimarisiyle Suadiye Cami’nin halısını yıkadım. Arap sabununu lavanta yağını koydum ve başladım şöyle foşur foşur yıkamaya. Her ay düzenli olarak yıkandığını biliyordum. Bu ay da ben yıkamak istedim. Mis gibi lavanta koktu her yer. Bayram Hocam ‘Ne güzel kokuyormuş bu lavanta yağı’ deyip durdu. Halı yıkamak gerçekten terapi gibi. Şöyle çıkan kirleri de gördükçe oh…” dedi.

Ardından bahçeyi de temizleyen Özkök “Kalabalık olan her yer kirlenir. İşin de keyfi burada işte. Kirlenecek ki temizleyeceğiz. Girişin halısı da çok kirliydi. Şöyle kıyı köşe bir güzel yıkadım. Ardından her yerin tozunu aldım. Pırıl pırıl oldu. Caminin içini bitirdikten sonra dışarıyı da şöyle bir süpürdüm. Tüm yaprakları toparladım. Şadırvana da şöyle Arap sabununu döktüm. Başladım foşur foşur köpürtmeye. En son Diyarbakır Ulu Camii’nin şadırvanını yıkamıştım. Özlemiştim. İyice köpükledim ve çekçekle çektim. Oh mis gibi oldu.” diye anlattı.

Son temizliklerini yapan Özkök “Hemen diğer tarafa geçtim. Burası az kullanıldığından olsa gerek daha az kirliydi. Benim için güzeldi. Bayram Hoca’mıza hoş sohbetinden dolayı teşekkürlerimi sundum ve huzurla camiden ayrıldım.” diye konuştu.

Fenomenin o videosu sosyal medyada gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir