AKP’li belediye hastane yolunu inşaata açtı

Sancaktepe Emek Mahallesi’nde daha önce hisseli şahıs mülkiyetinde olan 224 ada 6 parsel, 2020 yılında kamulaştırma yolu ile Sancaktepe Belediyesi’nin mülkiyetine geçti.

AKP’li belediye imar planı yaparak parseli “belediye hizmet alanı” olarak düzenlendi. 2022 yılının kasım ayın yapılan plan değişikliği 2023 yılının mayıs ayında itiraz için askıya çıkarıldı.

Plana askı sürecinde İl Sağlık Müdürlüğü itiraz etti. İtiraz, İBB Meclisi’nin ocak ayı oturumlarında gündeme alınarak karara bağlandı.

İTİRAZ REDDEDİLDİ

İl Sağlık Müdürlüğü itiraz dilekçesinde, söz konusu parselin Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından otopark servis yolu olarak kullanıldığı belirtildi.

Plan değişikliği ile hastane yolu olarak kullanılan tescil dışı alanının yaklaşık 255 metrekaresinin belediye hizmet alanı fonksiyonu verildiği aktarıldı.

Plan notlarına göre belediye hizmet alanı içinde kreş, mescit, kütüphane, bilgi evi, sergi salonu, konferans salonu, bakımevi, huzurevi yapılabileceği kaydedildi.

Hastane duvarları içinde kalan hastaneye giriş yolu olarak kullanılan tescil harici alanın hiçbir özel mülkiyeti içine almayacak şekilde “sağlık tesis alanı” olarak planlanması istendi.

Ancak AKP-MHP grubunun çoğunluk oyları ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün itirazı reddedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir