Soylu’dan İmamoğlu’na: İstanbul’a 4 yıldan beri iyi spor yaptırıyor

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili adayı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da Pazariçi Mahalle Buluşması’na katıldı.

AA’nın haberine göre, Amerika’nın kendisini yasaklı ve “istenmeyen adam” ilan ettiğini belirten Soylu, “50 bin defa yasak koydu. 50 bin defa istenmeyen adam oldum. Ben bay bay Kemal gibi Amerika’nın çocuğu değil, bu milletin evladıyım. Bir de ‘Oradaki mallarına yasak koydum, yani el koydum’ dedi. Benim Amerika’da bir malım yok ki. Ne Amerika’da malım olacak. Ben de onlara bir açıklama yaptım, ‘Benim Amerika’da herhangi bir malım yok ama bizim bildiğimiz bir malımız var.’ Malın ne olduğunu biliyorsunuz değil mi; O malımız FETÖ’dür, onu da oradan alacağız inşallah” diye konuştu.

Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan Soylu, “Ekrem İmamoğlu şimdi de başkan yardımcısı olacakmış. İstanbul’da ne yaptın? 4 yıldır bana bir şey söyleyin. İstanbullu bozuk otobüsleri ittiriyor, bozuk otobüsler bir yerde kalıyor, yürümeye başlıyor insanlar. İstanbul’a 4 yıldan beri iyi spor yaptırıyor” dedi.

Seçmene seslenen Soylu, “Allah’ın izniyle göreceksiniz, 14 Mayıs akşamı bu ülkede, temiz, pak oylarınızla Tayyip Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı seçilecek. Kemal’e bu millet, ‘Bay bay Kemal’ diyecek. ‘Tayyip Erdoğan gitsin’ diyenler, ‘Terör devleti kuracağız’ diyorlar. Nasıl; Suriye’deki ve Irak’taki askerlerimizi geri çekecekler. Geri çekince kime bırakacaklar; PKK’ya, PYD’ye değil mi? Orada anlaşmışlar Amerika’yla. ‘Tayyip Erdoğan gitsin.’ diyenler ne diyorlar; ‘Selo’yla Apo tutsaktır, bunları serbest bırakacağız’ Şunu söyleyeyim, Tayyip Erdoğan bu ülkenin başında oldukça, ne Apo serbest kalacak ne de Selo serbest kalacak” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir