Ergin Ataman: ‘Ufukta yolculuk görünüyor gibi’

Basketbol THY EuroLeague’de normal sezonun son haftasında Fransa temsilcisi Monaco’yu 87-72 mağlup eden Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, sezon sonunda görevden ayrılabileceğini belirtti.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan mücadelenin ardından basın toplantısında konuşan tecrübeli antrenör, THY Avrupa Ligi’ni 2 yıl üst üste kazanmış bir takım olarak hedefsiz bir maça çıkmanın zor olduğunu ifade etti.

Hassas bir dönem geçirdiklerini ve kulüpteki geleceğiyle ilgili kararı başkanla görüşüp vereceklerini vurgulayan Ergin Ataman, sezon sonunda takımda kalıp kalmayacağıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Başkanımızla bu hafta içinde konuştuk. Net bir kararımız yok ama bu sezon çok yıprandık. Sporda geçmişte yapılanları tarih yazacaktır ama bugün açısından başarısızız. Onun için belki de sezon sonunda herkes için bir değişim gerekebilir. Buna birlikte karar veririz. Anadolu Efes’te sadece profesyonel olarak görev yapmadım. Belki de 20 yılım geçti. Ben gitsem de burası benim ailem. Geçmişte de gittim, döndüm. Şu an için net bir karar yok ama bir değişim ihtiyacı görünüyor gibi.

“YOLCULUK GÖRÜNÜYOR GİBİ”

Anadolu Efes’in başına geçtiğinde kulübün Avrupa Ligi’nde son sırada olduğunu hatırlatan Ergin Ataman, sözlerini şöyle tamamladı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir